Track artwork

Masala Soundsystem feat. Michał Rudaś & Gosia Orczyk - Palce i Zapalnik

Masala Soundsystem on April 21, 2011 11:51

Stats for this track

This Week Total
Plays 1 479
Comments 2
Favoritings 8

Uploaded by

 • Report copyright infringement

  In 1 Set

  In 2 Groups

  More tracks by Masala Soundsystem

  DJ Click & Amrat Hussain - Ajamal (Masala Soundsystem Remix)

  Molotov Cocktail Party - Total Masala Mix vol 3 (mixed by Duze Pe of Masala Soundsystem)

  Molotov Cocktail Party - Total Masala Mix vol 2 (mixed by Duze Pe of Masala Soundsystem)

  Molotov Cocktail Party - Total Masala Mix vol 1 (mixed by Duże Pe of Masala Soundsystem)

  Masala Soundsystem - Caly Ten Swiat (Substacja Remix Instrumental)

  View all

  POLISH INFO:

  I-N-I ArtAgencja & Opensources

  prezentują płytę

  Masala - "Cały Ten Świat"

  TRACKLISTA/INFO:

  01. Cały Ten Świat
  02. Inner Chains
  03. Max / Min
  04. Palce i Zapalnik
  05. Węgrrrrrrrrr!
  06. Cruel Vibrations
  07. Blokowiska & Posiadłości
  08. Punkka Masala
  09. Zamzam
  10. Każdego Dnia
  11. Rewolucja w Nas
  12. Czego Chcieć Więcej?
  13. Future Shock

  3 października 2008 ukazał się trzeci 'pełnoprawny' album Masali zatytułowany 'Cały Ten Świat'. Na przygotowywanej między 2006 i 2008 rokiem płycie znajdzie się 13 różnorodnych utworów stanowiących istną mieszankę wybuchową, która z jednej strony porywa do zabawy a z drugiej zmusza do myślenia. Muzycznie album utrzymany jest w charakterystycznej dla zespołu eklektycznej stylistyce, którą określić można mianem elektro-etno-dancehall-rap-punk'n'bass-step. Zawarte na nim teksty stanowią natomiast zbiór refleksji nad otaczającym nas światem i zbiorem reguł, według których zdaje się on funkcjonować.

  Skład Masali podczas nagrań albumu 'Cały Ten Świat' stanowili Rafał 'Praczas' Kołaciński (produkcja muzyczna, elektronika, fx), Marcin 'Duże Pe' Matuszewski (teksty, MC'ing), Bartłomiej 'Bart' Pałyga (sarangi, kemancze, cura, śpiewy gardłowe), Daniel 'Danielsen' Moński (darabuka, dhol, tabla, bendir, cajon, śpiewy gardłowe) i Szymon 'DJ Spox' Kurek (gramofony, fx)

  Płytę wzbogaciła swymi występami plejada znamienitych gości: pochodząca z Jemenu MC i wokalistka Rasm Al Mashan, znana z zespołów Soomood i Kultura De Natura; Tomek Osiecki, utalentowany sitarzysta, będący m.in. członkiem projektu Open Your Mind; beatboxer Blady Kris, który za swe umiejętności został uhonorowany członkostwem w legendarnej ekipie 'Zulu Nation'; mistrz liry korbowej Maciek 'Maćko Korba' Cierliński; Mittu Sain - legendarny suficki bębniarz z Lahore w Pakistanie; węgierski wirtuoz drumli Aaron Szylagi; obdarzeni nieprzeciętnymi umiejętnościami wokaliści Gosia Orczyk i Michał Rudaś oraz - last but not least - członkowie folkowej grupy Yerba Mater Sebastian Więlądek i Rafał Mamiński. Masteringiem płyty w As One Studio zajęli się Mario Dziurex i Smoku.

  INFO O ZESPOLE:

  W roku 2002 Max Cegielski utworzył w Warszawie z grupą przyjaciół kolektyw DJ’ski o nazwie Masala Soundsystem. Muzycznym założeniem grupy była chęć zaprezentowania porywającej, pełnej tanecznej energii muzyki z różnych stron świata, właściwie nieobecnej w mediach. Założeniem ideowym była chęć ukazania, że międzykulturowe różnice nie muszą być źródłem konfliktów - mogą być podstawą fascynującego dialogu na płaszczyźnie muzyki i zabawy.

  W ciągu kolejnych lat soundsystem Masala wzbogacał się o kolejnych członków: DJ'ów, VJ'ów, instrumentalistów, wokalistów i tancerki, stopniowo przekształcając się w pełnoprawny zespół. Nie oznacza to oczywiście, że zarzucona została pierwotna, imprezowa forma - obecnie imprezy grane przez członków kolektywu sygnowane są marką Molotov Cocktail Party i niekiedy łączą się w spójną całość z koncertami Masali. Efektem działalności Masali jest ponad 500 zagranych koncertów i imprez oraz pięć płyt z autorską, eklektyczną i porywającą muzyką.

  Koncerty Masali to zderzenie tradycyjnych instrumentów orientu z dynamicznymi pętlami bębnów i głębokimi brzmieniami syntezatorów. To konfrontacja orientalnych instrumentów perkusyjnych z bitmaszyną czy beatbox’em i spotkanie śpiewów gardłowych ze stepów Syberii ze społecznie świadomą, miejską poezją Hip-Hop'owego MC. Wspólnie tworzą ją wirtuozi w swoich dziedzinach działania, wywodzący się z na pozór całkowicie odległych od siebie muzycznych klimatów, które za ich sprawą okazują się doskonale ze sobą współgrać tworząc fascynująca całość. Nie ma drugiej grupy wprowadzającej w życie tak szalony plan. Od dubowej refleksji i melancholii po szaloną energię generowaną przez dancehall, elektro, drum'n'bass albo dubstep. Od północy po południe, od zachodu po wschód, od przeszłości po przyszłość. Od Tarnobrzegu po Bangladesz. Total Masala!

  KONCERTY:

  via I-N-I ArtAgencja
  web: http://i-n-i.pl
  mail: info@i-n-i.pl
  mobile: (+48) 504 211 224

  via Opensources
  web: http://opensources.pl
  mail: info@opensources.pl
  mobile: (+48) 608 328 362

  MASALA W SIECI:

  Forma Koncertowa / Autorska:
  http://facebook.com/masalasound
  Masala Soundsystem

  Forma Imprezowa / Soundsystemowa:
  http://facebook.com/molotovcocktailparty
  http://soundcloud.com/ molotovcocktailparty

  KONTAKT:

  I-N-I ArtAgencja
  web: http://www.i-n-i.pl
  mail: info@i-n-i.pl
  mobile: (+48) 504 211 224

  Sylwia Kowalska
  mail: sylviakov@gmail.com

  Marcin 'Duże Pe' Matuszewski
  mail: mm.duze.pe@gmail.com

  Released by: Opensources / I-N-I ArtAgency
  Release date: Oct 3, 2008

  2 Comments

  2 timed comments and 0 regular comments

  Add a new comment

  You need to be logged in to post a comment. If you're already a member, please or sign up for a free account.

  Share to WordPress.com

  If you are using self-hosted WordPress, please use our standard embed code or install the plugin to use shortcodes.
  Add a comment 0 comments at 0.00
   Click to enter a
   comment at
   0.00