hide

Need a gift for a gifted musician?

The SoundCloud Premium accounts also come as virtual gifts and it takes only two minutes to get one. Head over to our Gift page and check out the different Premium accounts starting at only €29 per year.

Gift page

About

LB - vlastním jménem Dan Štibich - se narodil v Praze 31. března 1990. K hudbě se dostal už v 6ti letech, kdy ho k ní dovedli rodiče. Zapsali ho do základní umělecké školy, kde strávil celkem 12 následujících let. Působil po celou dobu v pěveckém sboru a má za sebou i 7 let aktivní hry na klavír. Základy hudební nauky a znalostí pro něj tím pádem byly samozřejmostí a uměleckou školu opustil až ve svých 18ti letech.

K hip-hopu se LB dostal na střední škole, kdy začal poslouchat první věci jak z české scény, tak např. ze států. Vliv na tomto měl mimo jiné hlavně D-Toc, který LBho zasvětil do světa rapu a přivedl ho na vlastní tvorbu. LB svůj první track nahrál v 17ti letech a pochopil, že rap pro něj znamená víc než jen zábava a hobby. Pochopil, že může naplno vyjádřit svoje emoce a říct, co má na srdci. LB se v těchto letech potkal také s člověkem jménem Tigo, se kterým začal spolupracovat a vznikaly jak první tracky, tak i vystoupení.

D-Toc pak v roce 2008 založil undergroundový label Otherside Click. LB se tak stal jedním z jeho prvních členů a de fucto spoluzakladatelů. Stejně tak i zpěvačka a rapperka Nara. Tato trojice dodnes tvoří pevný základ týmu.

Od počátku existence Otherside Click se LB zůčastnil mnoha a mnoha pravidelných projektů celého labelu. V roce 2008 také vydal první společný mixtape s Tigem s názvem "Show od nás dvou". O rok později - 09 - vypustil také první solo mixtape "Záblesk mý pravdy". V následujícím roce pak přišel další mixtape s Tigem - "Online". Jak už bylo řečeno, i label OC vydal za celou dobu spoustu společných projektů, kde byl LB slyšet, a vydává dodnes.

LB se aktivně věnuje i živým koncertům - s Tigem pravidelně vystupují v rámci jejich tzv. "TL show" v pražských klubech, ale i na mimopražských festivalech. Mezi hosty jejich show se zatím objevila jména jako např. D-Toc, Jamie, Chilly, Kiro atd. LB má za sebou účast na překonání českého rekordu v non-stop rapu a za zmínku stojí mimo jiné i vystoupení na taneční CDO soutěži.

Ve své tvorbě LB občas využívá i zpěv nebo vokály, vliv umělecké školy je nezpochybnitelný. Rád experimentuje a nebrání se spolupráci. Momentálně má za sebou vydání svého 2. sólového mixtapeu s názvem Triple S. K tomuto projektu byl již natočený 1. videoklip (track “Vraťte se”), kterým to rozhodně neskončilo. LB současně pracuje na mnoha dalších projektech, hudba a rap pro něj znamenají všechno…

LB.official Dan Štibich, Prague, Czech Republic

Follow

Share to WordPress.com

If you are using self-hosted WordPress, please use our standard embed code or install the plugin to use shortcodes.
Add a comment 0 comments at 0.00
    Click to enter a
    comment at
    0.00