Track artwork

نماینده اهر و هریس:خواهش می کنم از طریق اکیپ های خودجوش کمک ها را برسانید تا در هلال احمر خراب نشود:

Masih Alinejad journalist on August 12, 2012 17:17

Play
0.00 / 4.07
Hide the comments

Stats for this track

This Week Total
Plays 11201
Favoritings 3
Downloads 412
Report copyright infringement

More tracks by Masih Alinejad journalist

مکالمه در سازمان سنجش؛ برای دفاع از کشورم جانباز شدم حالا دخترم در همین کشور اجازه تحصیل ندارد

عضو مجلس خبرگان ؛ فیسبوک و فضای مجازی خطرناک است

خانواده یکی از آسیب دیدگان ماموران سد معبر؛ مردم ما را از زیر دست و پای ماموران بیرون می کشیدند

مسولان صدای ما را بشنوند، برادرم را با پنجه بوکس کشتند و خانواده را رها کردند

گفتگوی تلفنی: دولت قول داد دیه کامل و مستمری به دختران شین آباد پرداخت کند

View all

عباس فلاح باباجان نماینده اهر و هریس در مجلس نهم طی یک گفتگوی تلفنی با مسیح علی نژاد روزنامه نگار از تمامی مردم درخواست کرد که کمک های و نیازهای اولیه زلزله زدگان را به جای اینکه به هلال احمر بسپارند تا در آنجا خراب شود، به صورت اکیپ های خودجوش ، خودشان این کمک های اولیه را به دست مردم زلزله زده در روستاها برسانند.

این نماینده مجلس که بعد از وقوع زلزله در روستاهای اهر و هریس حضور پیدا کرده و در آنجا مستقر شده است، از همان منطقه زلزله زده می گوید: خبرنگارهای خبرگزاری های رسمی اینجا در این روستا ها نیامدند فقط گاهی می آیند به صورت نمایسی فیلمی تهیه می کنند و می روند. هیچ کمکی از بیرون به منطقه ما صورت نگرفته. از ادربیل کمک های محدودی رسیده که کفاف مشکلات ما را نمی کند.

وی تاکید کرد:‌روستاهای ما شدیدا به کمک مردم دلسوز و خردمند مردم ایران نیاز دارد. خواهش می کنم این صدا را به گوش مسولان و به گوش ایرانیان و آذری های عزیز برسانید که مردم ارسباران شدید به کمک آنها نیاز دارند.

آقای فلاح افزود: مجروحان با هر مصیبتی که بود به بیمارستان های تبریز منتقل شده اند ولی برای سکونت موقت این مردم که همه خانه و کاشانه شان از بین رفته نیاز ضروری به چادر، غذای گرم، غذای خشک، آب معدنی و چادر داریم. هیچ کمکی از بیرون به منطقه ما صورت نگرفته. از ادربیل کمک های محدودی رسیده که کفاف مشکلات ما را نمی کند.

وی در پاسخ به این پرسش که مردم از چه طریقی می توانید کمک کنند گفت: اگر کمک ها را به هلال احمر بدهند، هلااحمر این کمک ها را چون نگه می دارد، خراب می کند، خواهش می کنم خودشان به صورت خودجوش به صورت اکیپ های اهدایی بیاورند به روستا ها. اینجا که منطقه جنگی نیست خواهش می کنم کمک ها را بیاورند به دست روستاییان برسانند.

وی در به این پرسش که آیا آواربرداری تمام شده و مجروحان و کشته شدگان از زیر آوار بیرون کشیده شده اند، می گوید: روستاهای ما تله های خاک هستند و کسی زورش نمی رسد این تله های خاک را بلند کند و کشته شدگان را از زیر خاک بیرون بکشند. هنوز آوار برداری در روستاها تمام نشده، دویست تا خانه ویران شده چطور مردم می توانند این ویرانه ها را بردارند و ببینند عزیزان شان زیر این ویرانه ها هستند یا به تبریز رفته اند.

وی خطاب به کسانی که صدای او را می شنوند، گفت: ای مردم، آذری ها، خواهش می کنم به داد مردم ارسباران برسید. شما را به خدا به داد مردم روستاهای آذربایجان برسید اگر بازمانده های زلزله همینطوری بمانند دو روز دیگر می میرند.


وی در مورد میزان تخریب روستاها گفت: پنجاه درصد روستاهای اهر و پنجاه درصد از روستاهای هریس ویرانه شدند، برخی از روستاها تا صد درصد و برخی از روستاه ها هفتاد درصد ویرانه شده اند. روستاهایی داریم که ۲۵ تا ۳۰ کشته داشتند و برخی روستاها ویرانه شدند اما کشته نداشتند.

وی که در حال حاضر در میان مردم زلزله زده اهر با خبرنگار گفتگو می کرد گفت: من هر شب و روز کنار این مردم هستم، من از روستاها رفته ام و حرف های مردم را مستقیم شنیده ام، فقط به داد مردم برسید. اگر احساس کنید که دیگر به کمک های شما نیاز ندارند این مردم جان شان را از دست می دهند.

آقای فلاح در پاسخ به پرسشی در مورد شمار کشته شدگان می گوید: شمار کشته شدگان مجموعا به ۳۰۰ نفر می رسد و تعداد زخمی ها به سه هزار نفر می رسد.

Add a new comment

You need to be logged in to post a comment. If you're already a member, please or sign up for a free account.

Share to WordPress.com

If you are using self-hosted WordPress, please use our standard embed code or install the plugin to use shortcodes.
Add a comment 0 comments at 0.00
    Click to enter a
    comment at
    0.00