hide

Need a gift for a gifted musician?

The SoundCloud Premium accounts also come as virtual gifts and it takes only two minutes to get one. Head over to our Gift page and check out the different Premium accounts starting at only €29 per year.

Gift page

About

BIO : Jelikož od dětství vždy Karibu hudba zajímala, byla otázka času než se rozhodne podílet na její tvorbě. Důsledkem tohoto zájmu bylo založení internetové stránky (www.irritabledj.estranky.cz), kde tehdy 13-ti letý uploadoval,odkazoval a postoval hudbu různého žánru. Oblíbenost stránky stoupala a brzy měla desítky tisíc návštěv. Tím si již tenkrát aktivně otevíral hudební obzory a poznával různé hudební interprety a žánry.

Záhy si Kariba zamiloval elektronickou hudbu pro kterou se nadchl na tolik, že se kolem roku 2008 začíná učit základy mixu a studuje elektronickou hudební scénu. Tehdy vznikají různé komerční sety kolem žánrů Handz up, Dance, Trance.

Souběžně s Dj-ingem se už v té době zajímá o DAWs a vlastní elektronickou produkci a začíná se seznamovat s programy jako Ableton,Reason,Fl Studio apod. ,z nichž právě poslední zmiňované Fl studio uchvátilo Karibu svojí jednoduchostí a možnostmi. Vzniká první úlet - schranze-hardcore přebuzené jednoduché tracky poté míchané do setů .Po čase však poznává, že to není ono, a tak si dále pomalu zdokonaluje ovládání Fl Studia vedle hlavního zájmu o djing.

Snaha přináší ovoce kolem roku 2010, kdy Kariba poprvé veřejně vystoupí v klubu Sauna vedle Dje Mike Morphina (Mecca,Retro...). Od té doby hraje Kariba v tomto klubu až do jeho zavření. Jeho tvorba se v těchto časech posouvá ke komerčnímu House music, Electro House-u a k Drum and Bassu. Skvělé pocity z hraní ho utvrdily v tom co dělá, a záhy ho napadlo přispět na místní scénu pořádáním vlasních akcí. Spojil síly se svými známými a kamarády, a tím začalo roku 2010 pořádání parties Dance Hall Beneshow(DHB), kde Kariba vystupoval. Souběžně s tím se seznamoval s Djs z okolí a dával jim poté možnost ukázat se publiku v Beneshowě. Za nedlouho přicházejí různé spolupráce s Djs a promotéry, například s M@rthinem, který přináší akcím DHB nový rozměr. Akce pořádané v Benehowě pomohly rozšířit povědomí o nekomerčním house music, a velmi ovlivňuje místní publikum dodnes. Dokonce na akcích v okolí byl časem slyšet hudební vliv Beneshowských akcí.
Souběžně s akcemi v Benešově začal Kariba hrát na různých akcích v Libereckém kraji a později po celé ČR.

V roce 2011 Kariba pomáhá s pořádáním akcí v Bowling Klubu Semily, kde vystupuje a zve hosty. Kolem roku 2012 vzniká mnoho úspěšné tvorby - například DNB dj set Xmass to Bass (www.youtube.com/watch?v=FfvDCu-Mbbo) , který oslovil mnoho posluchačů a za krátkou dobu získal několik desítek tisíc shlédnutí. Zároveň se zlepšují Karibovi dovednosti v Fl Studiu, a tak vzniká první nevydaná produkce, která již má úroveň.

V těchto letech již Kariba vystupuje po celé ČR na párties s různým hudebním zaměřením např.: z žánru DNB v klubech jako COCON Club Lovosice, BAT club Slaný u Prahy a další a z žánru House v klubech jako Podkova Praha, Zipp Club Jilemnice a další.

Po letech vystupování získává svůj osobitý styl hraní, kdy od roku 2013 přestává vystupovat v klubech kde se hraje na přání alá "mišuge kluby", a začíná se soustředit na vlastní produkci.

V roce 2014 dosahuje Karibova produkce profesionální úrovně, a tak začíná často zveřejňovat previewy svých rozpracovaných tracků. Vzniká tím i nový projekt s generačně starším umělcem DaveK, se kterým tvoří tracky které mají originalitu.Tento projekt pojmenovali 2deVOTE|e|, a pod tímto společným pseudonymem mají v plánu brzy vydat svojí první společnou tvorbu. Právě v této chvíli, kdy čtete poslední řádky biografie nejspíše Kariba pracuje ve studiu na nové tvorbě.

Tu můžete sledovat zde na FBfanstránce : www.facebook.com/djkariba/info

, nebo na třech soundcloud účtech :
Nejaktuálnější produkce tracků : @KaribaProduction
House tvorba : @Kariba
DNB tvorba : @Dj Kariba

dále na youtube : www.youtube.com/user/DjKariba

a také na mixcloudu : www.mixcloud.com/andrej-deejay-kariba-karasek/

A když budete chtít slyšet Karibu na vaší párty, stačí napsat...
Booking : djkariba@seznam.cz

Dj Kariba Andrej Karásek, Semily, Czech Republic

Follow
 • Dj Kariba - New Star(t) Artwork

  Dj Kariba - New Star(t)

  Dj Kariba on May 04, 2012 14:18
  Play
  0.00 / 2.55
  Hide the comments
 • Dj Kariba - Cober Mix

  Dj Kariba on March 18, 2011 12:53
 • Dj Kariba - Sun Drum Artwork

  Dj Kariba - Sun Drum

  Dj Kariba on March 17, 2011 17:24
  Drum & Bass

Share to WordPress.com

If you are using self-hosted WordPress, please use our standard embed code or install the plugin to use shortcodes.
Add a comment 0 comments at 0.00
  Click to enter a
  comment at
  0.00