hide

About

Aslan Kurgun was born in Antalya / Turkey. His interest towards music started when he first played mandolin in primary school. Later on his musical taste showed tendency to electronic music. By the year 1997 he had a huge music archieve and became a very good listener.His first DJ performance was at Marco Polo Club, Kemer, Antalya; in 1997. He played different day&night genres like; electronic jazz , nu jazz , acid jazz , trip hop ,industrial , jungle , drum&bass , leftfiled , experimental , chill out , lounge , ambient , ethnic , minimal , house , progressive house , progressive trance , techno , dub at an everywhere. Since 1999 heís been playing his favorite genres deep progressive house and progressive trance with psychedelic materials , psytech , psychill , psydub , psybient and some psychedelic bass music at vip parties and raves. Since 2012 heís the musical director at The House Cafe Antalya.Now , he works in Up Shot Bar as event manager and he organizing events under the name of PLUS NINETY. He played at OZORA FESTİVAL 2013's Pumpui Stage which is one of the biggest psychedelic music festivals around the world.He still plays some surprise sets at different parties with different styles.

Aslandj (Aslan Kurgun) Antalya'da doğdu.Küçük yaşlardan itibaren müziğe olan yakın ilgisini ilkokul yıllarında mandolin çalarak sergilemeye başladı.Ortaokul yıllarında ('91-'93) elektronik müziğin hızlı bir şekilde çeşitlenmeye ve populerleşmeye başlamasıyla onunda bu tarafa olan ilgisi artıyordu.1997 yılına kadar cok iyi bir dinleyici ve arşivciydi.Dj likle ilgili ilk deneyimlerini yine '97 yazında tatil için gittiği Kemer,Çamyuva/Marco Polo Turtles Club'ta house parçaları mixleyerek hayata geçirdi.1998,1999 ve 2000 yıllarında Akdeniz Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında gündüz aktiviteleri ve gece partylerinde binlerce kişinin karşısında set up'ın başına geçti. Bir çok özel organizasyonda,'99 da açılan ve Antalya'nın ilk ve tek sürekli elektronik müzik dinlenebilen underground mekanı Roof Cafe Club ta altı yıl boyunca ; gündüz ve gece yaptığı elektronik jazz , nu jazz , acid jazz , trip hop ,industrial , jungle , drum&bass , leftfiled , experimental , chill out , lounge , ambient , ethnic , minimal , deep house , progressive house , progressive trance , techno , dub ,l... gibi çok geniş bir yelpazede alternatif setlerle geniş bir
kitleye ulaştı.Yine '99 yılından itibaren Türkiye'nin farklı yerlerinde birçok v.i.p party de ve klüpte çaldı.Birçok tarza yakından ilgisi olduğu halde yıllarca çaldiğı organizasyonlarda ;onu en derinden etkileyen deep progressive house ve progressive trance setler yaptı.RedBull,Heineken,Efes Pilsen,Miller gibi büyük firmaların aktivitelerinde yer aldı.Yıllardır istikrarlı bır psytrance ve goa trance dinleyicisi olan Aslandj , bu kültürle ilgili birikimlerini de ; festivallerde,party ve rave lerde , psychedelic materyaller içeren progressive trance ve progressive house , psytech , psychill , psydub , psybient ve bir takım psychedelic bass music tarzlarını çalarak paylaşmaktadır.Aynı zamanda Türkiye'nin ilk online psychedelic trance kültür ve sanat dergisi olan Majimag bünyesinde aktif çalışmalarda bulunmuştur.2011-2012 arası yaklaşık iki yıl süreye The House Cafe Antalya da müzik direktörlüğü yapmıştır.13 senedır ; Macaristan da yapılan dünyanın en çılgın ilk üç festivalinden biri olarak gösterilen OZORA FESTIVAL 2013'de performans gosterdi.Şu an Antalya'da Up Shot Bar'da etkinlik müdürü olarak görev almakta ve PLUS NINETY adı altında organizasyonlar düzenlemektedirler. Halen bir çok farklı konseptte;mekan,organizasyon ve rave'lerde aniden belirip işitsel deneyimler yaşatmaktadır..

Aslandj   (Plus Ninety / Shanti Tribe), Antalya, Turkey

Follow

  Share to WordPress.com

  If you are using self-hosted WordPress, please use our standard embed code or install the plugin to use shortcodes.
  Add a comment 0 comments at 0.00
   Click to enter a
   comment at
   0.00